Strategia

Zarząd SITE S.A. przygotowując nową strategię rozwoju spółki zdecydował o przyjęciu kluczowych założeń tj.:

- Spółka zajmie się przede wszystkim tworzeniem narzędzi, aplikacji i gier – zarówno internetowych, jak i na telefony (smartfony) oraz telewizory smart TV
- Zarząd dążyć będzie do systematycznej marginalizacji wpływów reklamowych w strukturze przychodów na rzecz przychodów ze sprzedaży aplikacji, narzędzi i gier

 

APLIKACJE I NARZĘDZIA

SITE S.A. będzie kreatorem i wykonawcą aplikacji na urządzenia mobilne (w tym telefony, smartfony, tablety), telewizory oraz dostępnych w internecie. Będą to niewielkie, przydatne i możliwie proste w użyciu aplikacje oferowane po niskich cenach. 

Aplikacje mobilne będą dostępne na najpopularniejsze platformy mobilne tj. iOS, Android czy Windows Phone oraz dostosowane do globalnej dystrybucji. Aplikacje internetowe będą oferowane w modelu SaaS (Software as a Service).

Wstępnie przygotowano projekty 15 aplikacji i narzędzi, które po ostatecznej weryfikacji biznesowej będą systematycznie wykonywane. SITE S.A. rozpoczął już proces rekrutacji niezbędnego personelu, zakup środowisk programistycznych (SDK) oraz niezbędnego sprzętu.

Oprócz budowy własnych narzędzi, rozpoczęto również wstępne rozmowy o nabyciu serwisu oferującego internetowe narzędzia osobom prywatnym.

 

ROZRYWKA

Spółka zajmie się również tworzeniem gier, dostępnych przez przeglądarkę internetową oraz na telefony i smart TV. Planowany jest również projekt uruchomienia serwisu rozrywkowego działającego na styku gier i quizów, który prowadzony będzie w internecie.